FCTables.com. Statystyki piłkarskie i dużo więcej

Kilka dni temu znalazłem ciekawy serwis ze statystykami piłkarskimi. Portal “Statystyki piłkarskie. FCTables.com” udostępnia za darmo swoim użytkownikom ogromną bazę danych piłki nożnej. Tabele oraz statystyki lig generowane są w czasie rzeczywistym prawie dla każdej ligi świata. Oprócz zwyklej klasyfikacji ligowej możemy sprawdzić także, która drużyna jest najlepsza pod względem:

– wyników tylko w pierwszej połowie
– meczów rozegranych u siebie
– spotkań na wyjeździe
– posiadania piłki
– rzutów rożnych
– strzałów na bramkę
– formy w ostatnich 6 meczach
– kto zazwyczaj strzela pierwszego gola w meczu
– minuty strzelenia bramki
– meczów poniżej/powyżej (under/over)
– i wiele innych

Oprócz tabel piłkarskich na stronie wybranej ligi znajdziemy także listę najlepszych zawodników pogrupowanych według: strzelonych goli, asyst, otrzymanych kartek, podań, strzałów, a także klasyfikację kanadyjską.

Portal nie ogranicza się wyłącznie do lig piłkarskich. Należy zwrócić uwagę także na statystyki drużyn, w których oprócz ostatnich i następnych meczów danego zespołu sprawdzimy ciekawe dane przedstawiane na podstawie całego sezonu i ostatnich 6 pojedynków. Wszystkie statystyki możemy podzielić na mecze rozgrywane u siebie lub na wyjeździe. Ciekawą opcję jest również to, że serwis FcTables wyszukuje powtarzalną serię meczów. Na przykład: Manchester United jest niepokonany od 30 meczów u siebie, w 6 meczach u siebie padło minimum 3 bramki, Arsenal rozegrał 13 meczów na wyjeździe, w których nie padł remis.

Wszystkie drużyny w swoim profilu mają tabele dla każdych rozgrywek, w których uczestniczą, a także listę najlepszych strzelców, bramkarzy, piłkarzy z największą liczbą asyst, kartek, strzałów, podań.

Mamy także możliwość sprawdzić staystyki poszczególnych piłkarzy. Przedstawię tę opcję na przykładzie Cristiano Ronaldo. Każdy profil zawodnika ma statystyki z całej kariery danego zawodnika, listę ostatnich meczów z uwzględnieniem strzelonych goli, strzałów i podań.

Dla aktualnego sezonu prezentowane są ciekawe statystyki, które możemy podzielić na poszczególne ligi, w których piłkarz brał udział. Warto zaznaczyć, że inne dane prezentowane są dla bramkarzy, obrońców, a inne dla zawodników ofensywynch. Z wykresów kołowych dowiemy się na przykład, że Ronaldo zaliczył 6 hat tricków, średnio oddał 5.4 strzałów w meczu, musiał spróbować 7.44 razy, aby pokonać bramkarza i co 86 minut trafia do bramki przeciwnika. Z kolei Javier Mascherano gdy rozgrywał mecz, Barcelona traciła gola co 95 minut, co w ostatecznym rozrachunku daje 0.62 straconych bramek na mecz.

Witryna generuje również ranking najlepszych zawodników na świecie pod względem:

– strzelonych goli
– piłkarzy z największą liczbą asyst
– meczów z czystym kontem (bramkarze)
– otrzymanych kartek
Warta przyjrzeć się także rankingowi top 100 najlepszych piłkarzy

Portal ma również rozbudowaną bazę wyników na żywo. Bardzo ciekawym działem jest także porównywarka drużyn, która umożliwia dokładne zestawienie zespołów. Znacznie ułatwia to pracę podczas przeglądania statystyk poszczególnych drużyn.

Dla fanów typów piłki nożnej warto polecić dział z typami, w którym każdego dnia prezentowane są mecze, które warto zatypować. Przewidywania obliczane są przez specjalny algorytm. Należ zaznaczyć, ze serwis ma bardzo dobrą skuteczność (75% – 85% w zależności od danego miesiąca).

Sprawdź tutaj statystyki piłkarskie.

Podziel się wpisem: